Vítání nových občánků, kteří se narodili jako první v měsíci, pokračuje.

Pozváno s rodiči bylo i březnové a červnové miminko. Ti se ale bohužel nedostavili. „Pozvání bylo pro nás určitě příjemným překvapením, zvláště z toho důvodu, že ničeho podobného se naše Simonka, jako první občánek roku 2007 města Rakovníka, bohužel nedočkala,“ řekla maminka Simonky Boháčové Lucie. Simonka se narodila 2. ledna a s maminkou s ní do porodnice přišla i její prababička Naděžda.
2. února 2007 se narodil Petr Hlavsa z Pochvalova. „Jsme rádi, že si na nás někdo vzpomněl. Od zastupitelstva naší malé obce nemůžeme pochopitelně nic podobného čekat. Pro obec dělají hodně a ani by nás nenapadlo od nich chtít, aby ještě ke všem starostem zavedli znovu vítání občánků,“ konstatovali rodiče Péti Petr a Zuska.

Jiřík Kubač z Rakovníka se choval v náruči maminky Ladislavy, která přišla se svojí tetou stejného jména. „Je to pěkný nápad,“ řekla maminka Péti.
1. května tohoto roku se narodil Matyáš Paris, který dárek od nemocnice přijal spolu s maminkou Petrou a taťkou Martinem.
„Vítání občánků praktikujeme již třetím rokem. Jednak tak poděkujeme maminkám, že využily služeb naší nemocnice a jednak tak máme jedinečnou možnost od nich zjistit, co by se v tomto směru dalo v naší porodnici ještě vylepšit, protože, co si budeme povídat, stále je co zlepšovat,“ shodli se Tomáš Semerádt a Michal Stehlík.

V závěru je třeba dodat, že rakovnická porodnice patří z hlediska medicinského k těm lepším, které jsou v České republice. To ostatně potvrdil i jeden z rodičů Petr Hlavsa tím, že se setkal s kladnou reakcí od jednoho z pražských lékařů, ke kterému jeho žena Zuzana chodila na předporodní péči. „Budete rodit v Rakovníku? Tak to nemám žádnou starost, tam bude o vás moc dobře postaráno,“ měl tehdy dle Petra Hlavsy konstatovat tento odborník.