„Důvodem posunu termínu bylo nedokončené vyhotovení WC, konkrétně opláštění toalety dřevinou, které realizovala subdodavatelská firma. Bohužel společnost i přes rezervaci a včasné objednání služby z důvodu omezeného provozu a uvalené karantény většiny zaměstnanců nebyla schopna zakázku vyhotovit v dohodnutém termínu,“ uvedla mluvčí radnice Kateřina Hradilová.

V posledních měsících využívali obyvatelé Rakovnicka i návštěvníci města toalety Kulturního centra, kde se zatím kvůli vládním opatřením nemohou konat žádné akce. Předtím byly toalety umístěny v budově na rohu Husova a Žižkova náměstí. Ta se o všem v těchto dnech mění na Víceúčelové studijní a společenské centrum.

Moduly vyšly město na více než 800 tisíc korun. Úklid a doplňování hygienických prostředků bude zajišťovat Údržba městských komunikací Rakovník. Platba mincemi nebude možná. Použití zařízení bude možné uhradit pouze platební kartou nebo mobilním telefonem. „Jedná se o bezpečnější variantu, neboť je vyloučeno poničení zásobníku na mince. Bezhotovostní platba zajistí i omezení využívání toalet občany bez domova, například možnému přespávání,“ připomněla mluvčí.

Forma placení ovšem pobouřila řadu Rakovničanů. „Moje babi by si na takovou toaletu opravdu dojít nemohla. Telefonem se sotva umí dovolat, má obyčejný tlačítkový, a účet, natož kartu opravdu nemá,“ argumentovala jedna z uživatelek facebooku a přidávali se další. „Moje švagrová také kartu nemá a telefon tlačítkový, takže má bohužel smůlu. Pak se nemůžete divit, že bude vykonána potřeba jinde,“ podivoval se další z Rakovničanů.