Imobilní železná rampa je již odstraněna, demontáže už začaly ve čtvrtek dopoledne. Handicapovaní lidé se do prostor České spořitelny nově budou moci dostat přes lékárnu. Tudy už se dostávají i k lékařům. Pro maminky s kočárky pak budou na schodišti vybudované klasické „lyžiny" a zábradlí. Prostranství před budovou v centru se tak vrátí téměř do stejného stavu jako před instalací nevkusně velké rampy.

„Najednou to jde. Nevím, proč toto řešení nenapadlo někoho hned na začátku. Určitě je jen dobře, že to odtud zmizí," reagoval na dotaz Rakovnického deníku Miloslav Novotný.

„V České spořitelně se staráme o všechny klienty a chceme, aby naše pobočky byly dostupné a příjemné všem. Myslíme proto i na handicapované a maminky s kočárky. Proto jsme také postavili u naší pobočky rampu pro bezbariérový přístup. Velmi nám také záleží i na názoru občanů měst, ve kterých pobočky máme. Nasloucháme i lidem v Rakovníku, a proto jsme se po dohodě s vedením radnice rozhodli rampu odstranit," sdělila Kristýna Havligerová, tisková mluvčí České spořitelny. S Českou spořitelnou o odstranění rozměrné rampy jednal starosta Rakovníka Pavel Jenšovský (ČSSD) a zastupitel Milan Zimmermann (Společně pro Rakovník). „Chápeme sice, že byla vybudována legálně a ve snaze usnadnit přístup do budovy, nicméně svými rozměry a zpracováním se stala nechtěnou dominantou náměstí. Objektem, který nezapadá do historického rámce tohoto prostoru. Po jednáních, o kterých jsme informovali, musíme konstatovat, že změna v projektu je projevem velmi rozumného a vstřícného postoje vedení České spořitelny, která k věci přistoupila jako dobrý soused. Všem zúčastněným proto děkujeme," napsal Pavel Jenšovský a Milan Zimmermann ve společném prohlášení.

Starosta Rakovníka Pavel Jenšovský pak ještě poznamenal, že veškeré náklady jdou za Českou spořitelnou, nikoliv za městem. Tato mylná informace se totiž šířila na sociální síti Facebook.

Protestní akci proti obří imobilní rampě v historickém centru Rakovníka odstartoval Milan Zimmermann. Ten vyzval nejen Rakovničany, ale také občany z okolí, aby na nevkusně udělanou rampu uvazovali fialové stuhy.

„Vypadá to, že pokud bude dostatečný tlak z řad veřejnosti, bude se jednat o nápravě či odstranění a nalezení jiného přívětivějšího řešení," napsal tehdy Milan Zimmermann na svůj profil na sociální síti a ještě podotkl: „V Praze kdysi přetřeli tank č. 23 narůžovo a docílili jeho odstranění. Pojďme tichým a stálým protestem „přetřít" tuto obludnost na „hnus fialovej" tím, že na ni navěsíme fialové stužky. Čím více stužek, tím větší tlak, a pokud nám je někdo odstraní, dáme je tam znovu. Kousek vedle je galanterie, kde o nás vědí a fialových stužek mají dostatek."

Že se jednalo o nepovedený projekt, který citelně zasáhl do historického centra, dosvědčuje také to, že si počinu všimla organizace Archwars. Ta upozorňuje na děsné stavby narušující architekturu budov, historických náměstí a podobně v celé České republice. Organizace Archwars na svém profilu na sociální síti stavbu rampy tvrdě zkritizovala a zároveň její členové zveřejnili odkazy například na videa, jak lze v historickém centru vyřešit vkusně přístup pro imobilní občany.