Téměř každý rok totiž v souvislosti s pálením čarodějnic vypukne nebezpečný požár. Hasiči proto nabádají k opatrnosti, zajištění bezpečnosti a nezapalování hranic v lokalitách, kde by mohlo dojít k požáru (lesy, suché louky, atd.) Mluvčí hasičů Lenka Kostková Rakovnickému deníku řekla, že by lidé neměli zapomínat nahlásit pálení čarodějnic na příslušný hasičský záchranný sbor. Na výběr máte ze dvou možností.

„Nejjednodušší je vyplnit formulář na webových stránkách Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje se sídlem v Kladně. Další možností je vše nahlásit telefonicky,“ řekla Kostková.

Žádného složitého papírování se neobávejte. Stačí uvést lokalitu, kde budete pálit hranici, a dále pak kontakt na dohlížející dospělou osobu, kterou budou moci hasiči v případě nějakého dotazu či možného požáru kontaktovat. V případě, že o pálení hranice nedáte profesionálním hasičům vědět, vystavujete se možnému riziku, že by mohli hasiči přijet a oheň uhasit.

„Dotyčným k tomu ještě hrozí pokuta. Je to zbytečné zkažení dobré nálady u ohně,“ podotkla Kostková, která ještě připomněla, ať lidé na povinnost ohlášení pálení nezapomínají a vyvarují se tak zbytečným komplikacím. Nezapomínejte také, že byste měli mít vždy po ruce prostředky pro uhašení případného požáru. Rodiče by měli s ještě větší bedlivostí hlídat své ratolesti.