Zdeněk se přihlásil sám do obou disciplín. Chtěl zabojovat na domácí půdě a předvést fyzický výkon, ať už by to, podle jeho slov, dopadlo jakkoliv. Speciální přípravu nedělal. Cvičí a do posilovny chodí celý rok. I on měl na trati záludnou disciplínu.

„Nejtěžší je převrátit pneumatiku, tam se člověk „vyšťaví". Jinak myslím, že ostatní disciplíny bych měl splnit," mínil Zdeněk Štětka.

David Čechák také využil závod na domácí půdě. Rovněž si jím splnil jeden ze závodů Dräger ligy. Kromě této se účastní ještě ligy Šumavské.

„Trénink jsem plánoval, ale nebyl čas. Protože jezdím na závody téměř každý týden, mám vlastně natrénováno. Závod není jen o fyzičce, ale také o psychice. Důležité je rozvržení sil. Nepřepálit první dvě disciplíny a pak kvůli tomu nevzdat závod," plánoval David Čechák.

Ten bral jako nejtěžší disciplínu opičí dráhu s pneumatikami.

„Mám velké nohy a pneumatiky jsou malé, takže nevím, jestli se do nich trefím. Pak ještě kovadlina. Kladivo je malé a je to namáhavé," dodal David Čechák," který nakonec běžel jen v disciplíně s aktivním dýchacím přístrojem.