V půl desáté večer byla povolána jednotka místních dobrovolných hasičů. Ti pomáhali s odklízením naplaveného bahna. Také rychle napytlovali připravený písek a pytle narovnali 
k vratům u nejvíce ohroženého domu, aby se voda nedostala do stodoly.

Situace ze včerejší noci se opakovala asi po dvou letech, kdy byla rovněž vytopena část obce. Ale podle starostky Lenky Daenemarkové následky tentokrát nebyly tak hrozné. Do obce se tolik bahna nedostalo. Část zachytil také zatravňovací pruh.

„Zasaženy byly poslední čtyři nemovitosti směrem od Kolešovic. Tam se dostala voda na dvůr. Někde natekla do garáže, do stodoly a někde tekla přes zahradu. I když se obyvatelé snažili udělat nějaká opatření, úplně to nešlo. Vodě musíte otevřít dveře, aby odtekla pryč. Naštěstí jsme nemuseli nikoho evakuovat," popisovala starostka Lenka Daenemarková.

Voda se dostala také 
k autobusové zastávce, ale tam ji celkem stačil pojmout kanál.
Asi deset minut po třiadvacáté hodině hasiči zásah skončili.

Zkušenosti z Přílep jen potvrdily, že není dobré podceňovat výstražná hlášení Českého hydrometeorologického ústavu, když se někdy stane, že jen tak prší. „Když víme, že by se něco takového mohlo stát, je dobré na to obyvatele připravit a opravdu to nepodceňovat. I když zemědělci dodržují správné osevní postupy a vhodné plodiny sejí v pásech na menších plochách, stále to nestačí," zkonstatovala starostka Lenka Daenemarková. Úklidové práce pokračovaly ještě v pátek.

Kromě Přílep zasahovali hasiči ještě ve Skryjích a Podbořánkách u padlých stromů. Ve Skryjích spadl před jednadvacátou hodinou statný rozvětvený strom přes cestu.

„Místní dobrovolní hasiči strom rozřezali motorovou pilou a odstranili z cesty. Zásah trval asi půl hodiny," informoval Jaroslav Gabriel, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje.
V Podbořánkách spadl smrk spolu s dalším stromem přes cestu po jednadvacáté hodině. Tady zasahovali dobrovolní hasiči 
z Jesenice. „Hasiči oba stromy rozřezali a odklidili z cesty. Akce trvala zhruba hodinu," dodal Gabriel.