„Chceme poskytnout pro děti možnost bruslení i v době prázdnin. Návštěvnost se pohybuje kolem čtyř set padesáti dětí. Bohužel klimatické podmínky nenahrávají zimním sportům a už vůbec ne hokeji. V loňském roce jsme žádali také o příspěvek, ale to bylo v souvislosti s play off hokejistů," řekl Jiří Karel, vedoucí zimního stadionu.

Pro letošní rok tak zastupitelé schválili příspěvek pro TJ HC Rakovník, která zimní stadionu provozuje a město Rakovník je jeho vlastníkem, příspěvek padesát tisíc korun. Provoz ledové plochy by tak měl v letošním roce skončit k patnáctému březnu.

V příštím roce by měla být ledová plocha zimního stadionu v provozu až do konce března. Rozhodli o tom rakovničtí zastupitelé, kteří navýšili příspěvek na provoz pro tělovýchovnou jednotu o dvě stě tisíc korun.

„Tento krok je pozitivní pro občany Rakovníka a okolí, jelikož budou moci využít ledovou plochu už tento rok i o jarních prázdninách," nechal se slyšet Pavel Jenšovský, starosta města.

„Zimy už nejsou, co bývávaly, nelze si zabruslit někde na potoce či rybníku. Proto jsme se rozhodli pro prodloužení provozu ledové plochy," doplnil místostarosta města Miroslav Samaš.