Dostavba kanalizace pokračuje rychlým tempem. Po ulici Na Spravedlnosti bude následovat stavba kanalizačního řadu v lokalitě Na Hrázi a poté přijde na řadu lokalita na Fortně, což je vůbec poslední úsek. Po kanalizaci se v ulicích měnilo také veřejné osvětlení a opravil povrch. Hotovo je již v ulici Nad Tratí a Nad Nádražím. V těchto dnech se rovněž dokončily povrchy a stožáry veřejného osvětlení v ulicích Nádražní, Pod Větrákem a Nad Větrákem. Svítidla budou dodána později, neboť došlo k prodloužení termínu dodání ze strany subdodavatele.

Co se týče ulice Na Spravedlnosti, modernizaci veřejného osvětlení zde provedou Technické služby Nové Strašecí jako provozovatel této sítě ve městě. Celkem bude vyměněno osm stožárů včetně svítidel za zhruba 664 tisíc korun. Stejná společnost bude za 400 tisíc korun také rekonstruovat vjezdy v Dukelské ulici, kde byly před devíti lety neplánovaně opraveny chodníky po pokládce kabelů.

Chodník na rozhraní ulic Dvořákova a Jungmannova

V nově vzniklé Dvořákově ulici, která je spojnicí zástavby rodinných domků na jižní straně města s Pecínovem, se staví nová komunikace, jejíž náklady hradí společnost Čestav. Město zde již nechalo vybudovat nové veřejné osvětlení a nyní zde plánuje postavit nový chodník v délce 48 metrů ze zámkové dlažby. Realizátorem budou Technické služby, které akci provedou za 200 tisíc korun.

Na druhé straně města se opravuje povrch ulice Zahradní. Firma Metrostav Infrastructure zakázku provádí za tři čtvrtě milionu korun, hotovo má být do poloviny října.

Parkoviště u polikliniky bude na podzim přístupné

V areálu novostrašecké polikliniky se revitalizuje park a vzniklo zde také nové parkoviště, které pojme dvacet osobních vozů, ale také 12 elektrokol či skútrů. Revitalizace prostranství, která zahrnuje i novou autobusovou zastávku v ulici Československé armády, se protáhne až do května příštího roku, a to z důvodu nedostatku materiálu na trhu a neúměrnému růstu cen mobiliáře. Město Nové Strašecí požádalo alespoň o kolaudaci první etapy.

„Chceme, aby se na podzim mohlo nové parkoviště využívat. Následné realizaci druhé etapy užívání parkovací plochy nebude nijak bránit,“ konstatoval novostrašecký starosta Karel Filip a dodal, že etapizace stavby nebude mít vliv na cenu díla.