V žádném obchodě by neměla např. chybět sůl, kterou je potřeba použít při náledí.

Velkou pozornost zimnímu období by měli věnovat všechny obce a města na rakovnickém okrese. Některé z nich se na zimu připravují již od listopadu. Jinak na tom nejsou ani v Novém Strašecí.

Od 1. listopadu bude ve městě zahájena takzvaná dispečerská služba. Tuto službu drží pracovníci štábu zimní údržby. Úkolem je kontrola sjízdnosti místních komunikací. Dispečer bude podle vývoje počasí zaznamenávat do deníku zimní pohotovosti a údržby komunikací.

Přes zimu budou některé komunikace udržovány pluhováním. Na nebezpečné úseky (kopce, nebezpečné zatáčky, dojezdy do křižovatek) bude použit chemický posyp. Město už má také připraveny lokality, kam by odstraněný sníh měl být převezen. Prvním takovým místem je lokalita „Na Okrouhlici“, kde se nacházejí Technické služby Nové Strašecí. Další variantou, kam odvést sníh v kalamitních situacích, jsou ulice U stadionu, Tovární, Nádražní a Pecínovská.

Jak se město dokáže vyrovnat s přicházející zimou, posoudí především občané města a řidiči, kteří komunikacemi projíždějí každý den. Celá zimní údržba bude ve Strašecí probíhat od 1. listopadu do 31. března následujícího roku.