Jak informoval novináře starosta města Nové Strašecí Pavel Vaic ODS, nejsou s údržbou chodníků ve městě problémy. „Spíše se setkáváme s kladnými ohlasy.“

Ten zároveň dodal, že vždy se najdou tací, kteří jen kritizují. „Evidujeme jednu, maximálně dvě stížnosti,“ doplnil starosta.

Novostrašečtí obyvatelé se nemusejí obávat toho, že by kvůli tužší a na sníh bohaté zimy muselo město omezit investice. „V tuto chvíli se pohybujeme v rámci rozpočtu. Počítali jsme s tím, že bude větší než v letech minulých,“ řekl Pavel Vaic.

Místostarosta Jaroslav Hlína ČSSD upozornil na fakt, že mnohde uklízení sněhu na chodnících komplikují lampy veřejného osvětlení. Tudy pak nemůže projet technika, a sníh se proto musí odklízet ručně.

„U nás na sídlišti stále fungují služby na odklízení sněhu. Myslím, že to tak zůstalo na mnoha místech. Dovoluji si tvrdit, že dříve se sníh na mnoha místech neuklízel, nyní ano,“ sdělil Hlína. Ten dále uvedl, že podle plánu jsou nejdříve pochopitelně odklízeny páteřní chodníky a komunikace.