Že se to povede, věří i radní Středočeského kraje pro oblast školství Milan Vácha (STAN), jenž se slavnostního otevření nového „minipavilonu“ zúčastnil jako zástupce zřizovatele: „Snad nadcházející slunečné dny dovolí učebnu rovnou vyzkoušet.“ Připomněl, že peníze na postavení třídy v chatce kraj poskytl v rámci vytváření podmínek pro zavádění inovativních metod do výuky. K nadšení se v souvislosti s novým projektem hlásí i hejtmanka Petra Pecková (STAN).

„Vzpomínám si, jak jsem jako školou povinná při hodinách zasněně hleděla z okna, koukala na veverky skákající po stromech, říkala si, jak je venku krásně – a já přitom musím tvrdnout ve třídě,“ svěřila se prostřednictvím facebooku. „Učiliště v Novém Strašecí tomu šlo naproti. A my jsme jako kraj a zřizovatelé školy mohli pomoci,“ konstatovala.

Z Dětského dne v Řevničově.
Obrazem: Hasiči a policisté ukázali dětem vybavení i to, jak se chovat bezpečně

Střední odborné učiliště, které vychovává automechaniky, opraváře zemědělských strojů nebo zahradníky či umožňuje získat maturitní zkoušku v rámci nástavbového studia oboru provozní technika a pořádá svářečské kurzy, se novinkou může pochlubit i v rámci chystaných dnů otevřených dveří. Ty pro zájemce o studium připravuje letos na středy 30. listopadu a 7. prosince; další pak bude v sobotu 21. ledna.