Že při pořádání větších kultruních a společenských akcí jsou další taolety potřeba, potvrdil i starosta Nového Strašecí Karel Filip. "V případě hojně navštěvovaných kulturních akcí mohou být veřejné toalety, i přes výrazné navýšení, na hranici kapacity," uvedl Filip. 

Nové veřejné toalety nechala radnice vybudovat v roce 2021 poblíž Komenského náměstí. Nyní vedení města rozhodlo, že nechá zrekonstruovat i původní, nyní už nepoužívané toalety. Ty se nachází hned vedle nového sociálního zařízení v objektu čp. 191.

Novostrašecká radnice se rozhodla oslovit společnost Domistav, která má již zkušenosti s výstavbou nových toalet. Rekonstrukce vyjde na 915 tisíc. Hotovo by mělo být v dubnu. Na podzim začala také kompletní rekonstrukce toalet a vstupu do Městské galerie Viktora Olivy. Práce by měly skončit ještě letos. Náklady přesáhnou milion a půl.

„V galerii současně probíhá výměna podhledů a rekonstrukce světel. Stará expozice už je kompletně zrekonstruovaná,“ potvrdila vedoucí odboru kultury, sportu a rodinné politiky města Lenka Pelcová.

Jedná se o jednu z několika rekonstrukcí, kterými budova kulturního centra a galerie v uplynulých letech prošla. "V poslední době se toho udělalo opravdu hodně, ale ještě pokračujeme. Zbývá nám například vyměnit světla ve spojovací chodbě a v sále v podhledech. Děláme rovněž projekt na rekonstrukci zázemí pro účinkující,“ uvedl místostarosta města Jan Bureš.

Právě střecha budovy Novostrašeckého kulturního centra poslouží pro fotovoltaickou elektrárnu. Projekt na fotovoltaiku se dělá také pro školu, školní jídelnu nebo starou budovu základní umělecké školy, kde se mají rekonstruovat i vnitřní prostory.