Otázka změny zápisů ze zasedání zastupitelů vyvstala od opozičních politiků, kteří nesouhlasili se zápisem z posledního jednání. Proti vystoupil zejména David Hubáček (ODS). Tomu se nelíbilo, že v zápise nebyly zmíněné důležité věci. „Zápis neobsahoval veškerou korespondenci s úřady, stejně tak neodpovídal průběhu jednání,“ uvedl David Hubáček, který byl rovněž jmenovaným ověřovatelem zápisu.

Tajemník Jiří Tláskal ale reagoval, že připomínky na opravy a doplnění, které na úřadu obdrželi, působily spíše jako připomínky zastupitele a nikoliv ověřovatele. „Pokusil jsem se vysvětlit, v čem spočívá úloha ověřovatele,“ řekl Tláskal.

Město Nové Strašecí zveřejňuje zápisy ze zasedání ve stručném, avšak podle zákona v dostatečném znění. De facto lze v zápise najít zmínku o projednávaném bodu, přijatém usnesení, kdo a jak se zapojil do rozpravy, a také v jakém poměru skončilo hlasování.

Ilustrační foto - rakovnická radnice.
Komunisté chtějí další debatu. Starostovi Rakovníka poslali otevřený dopis

Opoziční zastupitelé Jiří Verner a Pavel Novák (Společně pro Nové Strašecí a Pecínov) pak navrhovali, nakonec neúspěšně, alespoň dílčí změnu – zápis by byl tvořen heslovitě, nejednalo by se o doslovný přepis.

„Bylo by rozumné se zamyslet, zda pravidla nestanovit nějak jinak již nyní, aby nedocházelo k hádkám v budoucnu. Evidentně nedostatky pro pana Hubáčka byly zásadní věcí,“ sdělil právě Novák. O návrhu Jiřího Vernera se nakonec nehlasovalo.

Starosta Karel Filip zdůraznil, že zápisy jsou zveřejňovány podle zákona. „Proto v tuto chvíli rozhodně nic měnit nebudeme,“ řekl.

S rozšířením zápisu z jednání zastupitelstva nesouhlasila ani Eliška Kodyšová (Město pro rodinu – rodina pro město). Podle ní by podrobnější zápis byl spíše ku škodě. „Z hlediska čitelnosti si myslím, že je spíše účelné mít zápis stručný, pro detaily využívat videozáznam na webu,“ podotkla.

Právě Nové Strašecí se řadí mezi města, která zveřejňují videozáznam z jednání na svém webu. Pokud by se tedy kdokoliv chtěl podívat, co se přesně odehrálo na zasedání zastupitelstva, má možnost. Kromě toho chce radnice zajistit, aby videozáznamy bylo možné ukládat přímo na webové stránky. To pro případ, kdyby vypadl kanál youtube.

Policisté pátrají po pachatelích, kteří kladivem urazili soše Rudoarmějce hlavu. S tou následně odešli.
Kdosi urazil soše Rudoarmějce hlavu. Město nechá sochu obnovit