Investice mají být přibližně 47 milionů korun. Téměř polovina této částky, 23 milionů korun, má padnout na rekonstrukci střech tří městských budov. Nejnákladnější má být oprava střechy nad sídlem pojišťovny za 17 milionů.

„Pojišťovna je na tom nejhůř. Její střecha je v havarijním stavu, při dešti tam zatéká a podnikatelské prostory jsou pak promáčené. Proto je oprava nezbytná,“ vysvětlil vedoucí odboru investic Pavel Friebert a připomněl, že další projekty už jsou připraveny dva roky a město má i stavební povolení. Jde o opravu střechy budovy městského úřadu a domu čp. 202 v sousedství.

Mezi letošními plány je i rekonstrukce místních komunikací za 5 milionů korun. Přibližně 9 milionů by mělo stát vybudování parkoviště v křivoklátském sídlišti, kde finišuje stavba nového bytového domu a nedávno tam byl postaven rovněž supermarket Billa.

Vzduchotechnika, osvětlení a rekonstrukce kulturáku

Druhá nejvyšší částka z rozpočtu města, 14 milionů, poputuje na instalaci vzduchotechniky v budově polikliniky a školní jídelny. Na veřejné osvětlení půjde 3,5 milionu korun, stejná částka padne na rekonstrukci prostor Novostrašeckého kulturního centra. Městská policie letos obdrží elektromobil v hodnotě 1,6 milionu korun, vybudování světelného dopravního značení pro výjezd hasičské techniky vyjde na poloviční částku.

Dále se počítá s opravou tří kaplí na katastru města a také s úpravou kruhového objezdu, kde má vzniknout zeleň. Náklady jsou odhadovány na půl milionu korun. Technické služby nechaly zpracovat pro město tři návrhy, „Ani jeden z nich se nám nezdál jako ten správný, a tak městská architektka pracuje na dalším návrhu. Půl milionu je pouze nástřel, částka by mohla být i nižší,“ poznamenal Friebert.

Pokud bude město úspěšné s žádostmi o dotace, jsou připraveny i další investiční akce. „Rádi bychom rekonstruovali další místní komunikace za dvacet milionů korun, zahájili přístavbu mateřské školy, která by měla stát dvojnásobek, a pořídili vysokokapacitní cisternu pro hasiče za 8,5 milionu korun,“ uvedl starosta města Karel Filip.