V rámci debaty o rozpočtu města na letošní rok se diskutovalo o nejvýznamnější investiční akci, kterou se rozhodlo vedení města spustit. Předseda finančního výboru a opoziční zastupitel David Hubáček (ODS) pak v jednom ze svých příspěvků zmínil, když se dotazoval na dofinancování zmíněné akce, že nejspíše dojde k navýšení ceny stočného.

Ačkoliv místostarosta označil slova za lež, opoziční zastupitel Pavel Novák (Společně pro Nové Strašecí a Pecínov) se kolegy zastal. „Jestliže se zvýší kanalizační majetek, tak přeci nájemné a další se musí promítnout do stočného. Že je to lež, je hodně tvrdé tvrzení,“ reagoval Pavel Novák.

„Dofinancování s cenou stočného vůbec nesouvisí. Buďte opatrní, můžete zmást občany. Pokud kdokoliv z vás chce vědět, jak se tvoří cena stočného, zavolejte, přijďte. Vysvětlím vám to. Navíc každý zastupitel, pokud si požádá, zprávu dostane. Není to nic tajného,“ řekl Jan Bureš.

„Také bych chtěl znát cenu elektřiny a také plynu za tři roky,“ reagoval starosta Karel Filip (ČSSD) na připomínku, proč není upřesněn vývoj ceny stočného do budoucna.

Pro letošní rok stanovili novostrašečtí radní cenu stočného stejnou jako v roce 2018, tedy 38,84 korun za kubík.