Nejzásadnější omezení čeká řidiče v ulici Čsl. armády, což je výpadovka z města ve směru na Kladno či Velkou Dobrou. „Zhruba na půl roku zde bude sveden provoz do jednoho jízdního pruhu a doprava tu bude řízena pomocí semaforů,“ potvrdil při veřejné debatě s občany zástupce zhotovitele stavby za firmu Mamelom Martin Vágner.

Z jeho slov dále vyplynulo, že ostatní dopravní omezení budou spíše lokálního významu. „Stavět se bude na dvou až třech místech zároveň. Rozhodně není naším zájmem zdržovat někde stavbu. Občané budou vždy předem informováni o blížícím se termínu realizace výkopů pomocí letáčků, kde bude vždy uvedeno číslo na stavby vedoucího,“ doplnil Martin Vágner.

Konkrétní harmonogram výstavby kanalizace zatím ale není známý. Podle vedoucího Odboru investic Městského úřadu Nové Strašecí Pavla Frieberta do harmonogramu zasahuje a bude zasahovat celá řada vlivů. Jakmile ale bude dán a postupně realizován, obyvatelé najdou informace nejen ve svých poštovních schránkách, ale také průběžně na webu města.

„Například čas nás nejvíce tlačí v ulici Čsl. armády. Právě zde totiž Krajský úřad Středočeského kraje připravuje rekonstrukci povrchu této silnice vedoucí až do Velké Dobré,“ nastínil vedoucí odboru Pavel Friebert.

Obyvatelé z Rudské ulice, která se řadí k těm užším komunikacím ve městě, dotazovali na přístup ke svým nemovitostem. Už nyní je zde prý problém při pohybu dvou aut jedoucích proti sobě. „Silnice je zde úzká, ale vše bude o domluvě se stavby vedoucím. Kromě toho bude záležet na přesném vytyčení zdejších inženýrských sítí. Těžko nyní předjímat,“ reagoval Martin Vágner s tím, že rozhodně obyvatelé nebudou muset měsíc parkovat někde mimo svoji ulici.

V podobných případech se situace vždy řeší dopravním omezením přes den, od určité hodiny je pak obyvatelům umožněn vjezd do ulice a i nemovitostem.

Dostavba kanalizace ve městě a také výstavba nové objemnější čistírny odpadních vod bude stát zhruba 109 milionů korun bez DPH. Město má přislíbenou dotaci ze Státního fondu životního prostředí ve výši zhruba 70 milionů korun. Dále zhruba 4 miliony korun poskytl Středočeský kraj a zhruba 10,5 milionu korun má město našetřeno ve fondu určeném na obnovu kanalizační a vodovodní sítě. Rozdíl ve výši zhruba 20 milionů chce město pokrýt úvěrem.