Herní prvky na dětském hřišti v Křivoklátské ulici, které byly loni s ohledem na závažné závady odstraněny, už byly z větší části nahrazeny prvky novými z akátového dřeva. Na podzim tam byl instalován ještě kolotoč. „Vzhledem k tomu, že na hřišti je ještě volný prostor, rádi bychom letos rozšířili nabídku herních prvků pro děti o domek a dvojhrazdu. Chceme, aby tam nebyly pouze prvky určené pro menší děti, ale také pro ty větší, zároveň aby byly sportovního charakteru,“ vysvětlila vedoucí odboru kultury, sportu a rodinné politiky Lenka Pelcová.

Obec Oráčov. Archivní foto.
Oráčovští chtějí opravit střechu kulturního domu a místní komunikace

Novostrašečtí chtěli původně obnovit herní prvky naráz velkou investicí, opakovaně se ucházeli o dotaci prostřednictvím projektu Oranžové hřiště, ale neuspěli. Proto nakonec prvky obnovují postupně. „Oslovili jsme firmu, která už nám část herních prvků na toto hřiště dodala a je s ní dobrá spolupráce. Domek je určen pro věkovou kategorii od tří let, dvojhrazda pro děti od čtyř let,“ připomněla Pelcová.

Celková cena včetně montáže činí více než 93 tisíc korun.

V kulturním centru vymění stoly

Nového mobiliáře se letos dočká také Novostrašecké kulturní centrum, a to za bezmála sedmdesát tisíc korun. „Vzhledem k tomu, že se postupně snažíme vylepšovat prostory v kulturním centru, rádi bychom obnovili i zastaralý mobiliář v baru. Letos máme v plánu stoly a v příštím roce chceme pokračovat výměnou židlí,“ uvedla Pelcová.

Zvolené stoly nemají čtyři nohy, které by překážely židlím, ale pouze jednu uprostřed. „Výhodou je také to, že jsou dodávány se čtvercovými i obdélníkovými deskami. Příznivá je i cena,“ dodala Lenka Pelcová. V případě čtvercového stolku s rozměry 68 krát 68 centimetrů je cena čtyři tisíce korun za kus, obdélníkový stůl s rozměry 68 krát 120 centimetrů stojí 5240 korun. Čtvercových stolků bude dvanáct, obdélníkové čtyři.