Každý tým měl před závodem svoji taktickou přípravu. Družstvo žen z Lužné se poctivě rozcvičovalo na hřišti. Přílepské ženy zase všechny spoje hadic mazaly indulonou, to aby šly lépe do sebe.

„Proudnice máte všichni? Když ne, tak si půjčte. Luženští mají pěkné. Je to na plechovky, takže by to neměl být problém," zaznělo ještě po všech formalitách při nástupu a pak už se hasiči pustili do boje.

Tentokrát se družstva utkala v běhu na sto metrů s překážkami. Záhy po startu muži překonávali dřevěnou bariéru, ženy o něco nižší. Za ní závodník popadne dvě hadice 
a s nimi přebíhal osmimetrovou kladinu, metr dvacet vysokou a širokou osmnáct centimetrů. Za ní obě hadice rozbalil. Pak je napojil do rozdělovače a proběhl s nimi cílem. Vše bylo samozřejmě na čas. Každý měl dva pokusy. Počítal se ten lepší. Po běhu na sto metrů následoval požární útok.

Závody pořádal čtvrtý okrsek, takže se tu utkala družstva právě z něj. Navíc soutěžily ženy z Lužné. „Je to základní kolo postupové soutěže. Odtud družstva postupují do okresního kola. Účast tady je podmínkou postupu. Záleží na tom, kolik družstev se přihlásí. Dnes zřejmě postoupí všechna družstva," vysvětloval za organizátory Jiří Čečrdle.