Jestli to bude konečný termín, není stále jasné. V současné době se dolaďuje fungování webové adresy bezpecnerakovnicko.cz. Ta již existuje, ale uživatelé zde nenajdou žádné informace.

Připomeňme si, o jaký projekt se vlastně jedná. Kromě informací z dopravy, ale i vyhlášených pátrání po osobách, se budou moci obyvatelé prostřednictvím on-line formuláře obrátit na starostu obce či města, ale také na policisty, a to i anonymně.

„Město v rámci spolupráce uhradí doménu a hosting v částce do tří a půl tisíce korun a také bude doplňovat informace z činnosti městské policie cestou pověřených pracovníků," informovala před časem Andrea Strnadová, dnes již bývalá mluvčí rakovnické radnice.

V souvislosti se zveřejněním informací o chystaném projektu jsme se také zeptali Rakovničanů, co si o projektu myslí.

„Statistiky a pátrání se dozvím z novin nebo rádia a na silnici se řídím dopravními značkami, ne informacemi, že se tady stává dost nehod. Je zapotřebí více policistů v terénu, ne psát zprávy na internet," reagoval na dotaz Rakovnického deníku Kamil Novák.

„Já si to nemyslím. V dnešní době jsou hojně využívané nejrůznější aplikace, které upozorňují řidiče na situace na silnicích. Myslím, že to má smysl. Otázkou ovšem je, jak to bude aktualizované. Řada dobrých stránek skončila právě na špatné aktualizaci," sdělil pro změnu Jan Chytrý z Rakovníka.