Město schválilo pro letošek na nákup nového projektoru do kina v budově Tylova divadla částku 1,2 milionu, ovšem kulturní centrum žádá o poskytnutí příspěvku ve výši 432 tisíc korun, a to z důvodu, že v nejnižší nabídce z poptávkového řízení činí celková cena projekčního zařízení 1,9 milionu korun. K úhradě by měl být použit i fond investic kulturního centra, který činí 267 tisíc.

Současné projektové zařízení je z roku 2009, pořízeno bylo v první vlně digitalizace kin. V technické zprávě z loňského roku je diagnostikována řada chyb a závad, které nelze opravovat. „Jedná se například o ztrátu technické a softwarové podpory výrobce. Dalším zásadním problémem je neschopnost čtení medií ve vysoko snímkové frekvenci, kterou jsou ve většině případů zpracovávány nové premiérové filmy,“ konstatovala mluvčí rakovnické radnice Kateřina Hradilová.

O schválení investičního příspěvku ve výši 432 tisíc korun bude rozhodovat zastupitelstvo města na svém zářijovém zasedání.

Ředitel kulturního centra Jiří Karel si vyhlédl laserový projektor BARCO SP2K-11. „Projektor má velice nízkou spotřebu a zároveň vysokou životnost laserové projekce. I kvalita obrazu je výborná. Současný projektor z Tylova divadla bychom pak přesunuli do letního kina,“ plánuje Jiří Karel.