Během Nového roku museli rakovničtí policisté vyjíždět k dopravní nehodě i k pokusu o sebevraždu. Pod vlivem alkoholu řídil na Nový rok jedenatřicetiletý muž z Kladna. Díky požitému alkoholu před jízdou havaroval nedaleko Nového Domu.

K dopravní nehodě došlo na silnici druhé třídy v katastru obce Městečko krátce po třetí hodině ranní. Mladý muž jel směrem od Křivoklátu na Lány. Poblíž křižovatky a odbočky na Nový Dům začal couvat a vjel do pravého silničního příkopu, kde havaroval.

„U muže byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 1,48 promile alkoholu v dechu. Muži byl na místě zadržen řidičský průkaz a byly zahájeny úkony pro spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ sdělil mluvčí rakovnické policie René Černý.

Alkohol poznamenal také třiatřicetiletého muže z okresu Rakovník, který chtěl v pátek odpoledne spáchat sebevraždu v obci Řevničov. Z linky 112 bylo z motorestu v Řevničově oznámeno, že chce muž skočit pod vozidla a spáchat sebevraždu. Na místo vyjela hlídka policie. Více sdělil René Černý.

„Policie zjistila, že tento muž má rodinné problémy a chce je vyřešit sebevraždou. Prý tím ublíží i ostatním. Muž svým jednáním ohrožoval nejen svůj život, ale také zdraví jiných osob. U muže byla provedena zkouška na alkohol s výsledkem 2,66 promile alkoholu v dechu.“ Se souhlasem lékaře bylo rozhodnuto, že muž bude převezen na záchytnou stanici v Příbrami.

Podle slov policie proběhl Silvestr a Nový rok ve srovnání s předchozími roky relativně v klidu. V souvislosti s oslavami policie zaznamenala konflikt mezi mladými lidmi. „Ve Slabcích došlo k vzájemnému napadení mezi mladými lidmi o silvestrovskou noc. Jeden z účastníků utrpěl řeznou ránu na předloktí pravé ruky, která mu byla způsobena nožem. Mladík byl po ošetření předán do domácího léčení.