„V zápisu z rady kraje již je moje jmenování, ovšem nic písemně potvrzeného jsem dosud nedostal,“ řekl k tomu Štíbr. Ten i nadále hodlá zůstat zastupitelem Rakovníka, uvolněným místostarostou již být ale nechce. „Je to práce na plný úvazek, o postu neuvolněného místostarosty také neuvažuji,“ doplnil Štíbr.

Nástup na post ředitele gymnázia až se začátkem nového pololetí nabízí podle starosty Rakovníka a předsedy rakovnické organizace ODS Zdeňka Nejdla časový prostor pro jednání s koalicí o tom, kdo se stane novým prvním místostarostou. Podle koaliční dohody prvního místostarostu delegují právě občanští demokraté. Již nyní se hovoří o několika jménech – Janu Jirátkovi, předchozím řediteli gymnázia, Michalu Volfovi – předsedovi Stavebního a bytového družstva Rakovník, nebo o promovaném biologovi Václavu Laňkovi, který v 90. letech minulého století místostarostou Rakovníka již byl. Všichni výše jmenovaní jsou členy ODS.

„Pro mne je prioritou, se kterou půjdu do jednání s koaličními partnery, jméno Jana Jirátka,“ řekl k tomu Nejdl. Ten podle svého vyjádření s Jirátkem o této možnosti zatím nehovořil. Jan Jirátko opustil post ředitele rakovnického gymnázia po kauze z letošního jara, kdy bylo na internetovém serveru YouTube zveřejněno video, na němž se líbá na gymnaziálním večírku s budoucí maturantkou. Rakovnická ODS ho tehdy podržela. Spekulovalo se totiž i tom, že by kvůli tomuto svému morálnímu poklesku mohl opustit post radního. Jirátko svoji rezignaci nabídl, podmínil ji ovšem postojem rakovnické ODS. Nakonec radním i zastupitelem zůstal.

Nejdl se k Jirátkově jarní kauze nyní staví stejně jako v době jejího vzniku. „Pan Jirátko je platným členem rady města a dobrým manažerem, pro další rozvoj města by byl přínosem,“ sdělil Nejdl, který zároveň připustil, že Jirátkovo eventuální zvolení prvním místostarostou může spustit opět negativní mediální kampaň. „Záleží především na panu Jirátkovi, zda bude do toho chtít jít,“ dodal Nejdl.

Volba nového místostarosty by se měla s největší pravděpodobností konat na únorovém zasedání zastupitelstva. Koalice (ODS, SNK – ED, Volba pro Rakovník, My pro Rakovník) má v jednadvacetičlenném zastupitelstvu většinu třinácti hlasů.