Pokud by nebyla vůle situaci řešit, je potřeba počítat s tím, že provoz sportovní haly v současné době zanikne.

Touto větou končil dopis adresovaný radě města Rakovník zástupcem za TJ TZ (Tělovýchovnou jednotou tělovýchovných zařízení) Rakovník Radim Suchánek. TJ TZ Rakovník se totiž obává nejhoršího, a to že nebude mít na provoz haly peníze. Kamenem úrazu jsou totiž městské granty, ve kterých již několikrát TJ TZ žádala o příspěvek na činnost. Marně.

„Příspěvky jsou tedy vždy poskytovány pouze na údržbu a provoz městského majetku. Pokud by město poskytlo příspěvek TJ TZ, byl by tak podporován provoz cizího majetku,“ dovysvětlil Jan Polák, mluvčí rakovnické radnice.

Radim Suchánek v dopise také upozornil na to, že příspěvek na zajištění „správy a provozu sportovišť“ není příspěvkem do majetku, ale právě a jen na krytí nákladů v daném roce. „TJ TZ musí vlastní sportovní činnost krýt převážně ze svých zdrojů a zároveň řešit krytí provozních nákladů sportovního areálu. Již několik let je zcela zřejmé, že bez pomoci města (či jiného subjektu) nemůže TJ TZ vzniklé, neustále se zvyšující náklady krýt z vlastních zdrojů. Podle našeho názoru je jedinou možnou alternativou podpora provozu a následné převzetí areálu a výhledově i řešit úpravu respektive zvětšení hrací plochy,“ odůvodnil v dopise Suchánek.

Převezme město halu?

O převzetí sportovní haly do majetku města se hovoří v Rakovníku již delší dobu. Radní si navíc vyžádali celou řadu podkladů pro doporučení či odmítnutí převzetí sportovní haly. Nakonec vše nechali na zastupitelích města. Právě na dnešním zasedání zastupitelé zřejmě rozhodnou o budoucnosti sportovní haly v Rakovníku.

„Stojí před námi politické rozhodnutí, zda–li halu získat nebo nezískat do vlastnictví a přispívat na její provoz,“ řekl starosta Zdeněk Nejdl a dodal, že on by si představoval přijmout halu do vlastnictví města a přispět TJ TZ Rakovník na provoz padesáti tisíci s tím, že by si město mohlo nastavit určité podmínky provozu.

„Nebylo by to samozřejmě navěky. Horizont by mohl být rok až rok a půl a následně by se rozhodlo, jak dál,“ řekl Nejdl.

Možný katastrofický scénář, tedy že by přestala sportovní hala fungovat, se nelíbí místostarostovi Janu Šváchovi. „Je jasné, že sportovní hala nebude vydělávat, stejně jako nemůže vydělávat kulturní centrum. Ale že to je další zatížení města, je pravda,“ řekl Švácha.

Ani jeden z předních představitelů radnice nechtěl nic dopředu předjímat. O všem tak rozhodnou nejvyšší představitelé města Rakovník na dnešním zasedání.