Odměnu si mohly vysloužit například ve středověkém hradu. Stačilo si na historickém stolku hodit „vrhcáb" kostkou a vyhledat si dveře či bránu hradu označenou stejným počtem teček, kolik na ní padlo. Za nimi se samozřejmě skrývala odměna. Hrad z papíru vznikl během několika nocí.
Jak, vysvětlila Ilona Rážová: „Chtěla jsem vymyslet něco nového. Dělala jsem synovi Míšovi hrad z papíru, protože velmi touží být rytířem, a napadlo mě, že by se to mohlo dětem líbit také. Dala jsem se do stříhání, lepení a malování, až vznikl hrad se šesti otvíracími branami a dvířky, označenými tečkami 1-6 jako na hrací kostce."
Hrad hlídala tříhlavá hladová saň s krásnou princeznou. Aby drak princeznu ušetřil, musely děti opodál nasbírat dračí bukvice a házet je do tří hladových tlam.
Velký úspěch sklidily i velké dřevěné kuželky a osvědčené prohazování míčků zavěšeným kruhem. Na zvídavé čekal malý kvíz znalostí života ve středověku.
Středověké hry vyvrcholily nefalšovanou rytířskou bitvou papírovými koulemi. Pod korouhvemi pana Myšky ze Žlunic, který podle dobových pramenů vlastnil ve 14. století v Hořesedlích tvrz nebo malý hrad, a pana Zajíce z Hazenburku, kterého organizátoři vybrali jako protivníka, protože se dětem velmi líbí jeho erb ze znakem zajíce, se shromáždily dva šiky malých bojovníků a bojovnic.
Rytíři bojovali urputně. Radost vítězného družstva Myšků ze samých děvčat byla veliká.
„Chtěli bychom proto v tomto duchu udělat další a větší akce příští rok. Máme řadu nápadů, jen se domluvíme s ostatními maminkami, co nám pomáhaly," dodala Rážová.
Ještě před středověkým „okénkem" se svým programem vystoupila děvčata z TV Stars. Hlavně kluci si užili při střelbě ze vzduchovky. Kdo chtěl, mohl se svézt na koni, skákat na trampolíně nebo si nechat namalovat na obličej nějaké zvíře, či něco jiného. Nakonec si všichni opékali špekáčky.
Dětský den uspořádal Obecní úřad Hořesedly a podpořila ho řada místních i přespolních sponzorů. ⋌