Hned na první zastávce téměř před kostelem zatančili členové folklórního souboru Borůvky první strašidelný tanec. Strašidelný tanec si děti nepřipravily jen jeden, jak vysvětlila vedoucí folklórního souboru Marie Podobová:

„Pro dnešek si děti nacvičily strašidelné tance dva. K tomu ještě jednu známou taneční hru Měl Adam sedm synů, kterou bychom chtěli naučit i ostatní děti."

Muzikanti se tentokrát postarali o zcela stylový doprovod. Nazkoušeli rakovnické písničky, které posbíral Adolf Cmíral. „Protože nesněží ani neprší, mohli muzikanti vyrazit v plném obsazení. Kdyby pršelo, měli bychom jenom harmoniku," doplnila Marie Podobová.

Za první tanec si děti vysloužily masopustní výslužku v cukrárně U Hanky. Vedoucí Domu dětí a mládeže v Rakovníku, tentokrát převlečené za strašidelné ženy a babky, zase nabízeli masopustní preclíky z vlastní kuchyně a k tomu drobné sladkosti.
I když tanečníky těsně před masopustem skolily nemoci, což zkomplikovalo nácvik a také zmenšilo průvod, do všech vystoupení se pouštěli s velkým nasazením a ta se jim moc povedla. Nezapomněli ani na lidový tanec, stvořený právě pro masopust. Kluci na náměstí předvedli mužský mečový tanec Pod šable z jižní Moravy.

„Upravili jsme si ho pro menší hochy. Tanec se tančil se šavlemi, na které si tanečníci přímo napichovali vykoledovanou slaninu."
Strašidelné téma pro masopustní průvod si aktéři nevymysleli náhodou. Pokaždé totiž vymýšlejí nějaké téma. Loni to byla například zvířata a cirkus.

Letos ještě paní učitelka Naďa Mikesková plánuje s dětmi hru, kde potřebuje spoustu strašidel. „Řekli jsme si, že jí když tak pomůžeme, proto jsme zvolili strašidla i do masopustního průvodu a nápad se nám také zalíbil," dodala Marie Podobová.
Na Husově náměstí se opět odehrála soutěž o nejlepší masopustní koblihu. Tentokrát se sešlo dvanáct soutěžních exemplářů. 

Ještě dodejme:  V porotě byli - ředitelka DDM Zdeňka Jirková, tatínek malé Borůvky Martin Kovárník a Beátka Kovárníková. 

Hodnotili estetický vzhled a pak také chuť všech kobližek.

Vyhrála kobližka Stázky Sosnové (teda její maminky), která je na obrázku při předávání ceny. Je to "šampíčko" - ale dětské!

Na druhém místě se umístila Alena Folberová -v předešlých letech vždy na 1. místě a třetí místo obsadila paní Jitka Brillová.

Všechny zbylé kobližky byly spravedlivě rozkrájeny a dětmi snězeny přímo na místě.

Za DDM Rakovník dodala Marie Círová: "Děkujeme všem, kteří přišli podpořit již třetí ročník tohoto pěkného zvyku."