„Obvykle jsme mívali deset až dvanáct kluků, ale nyní jsme na první týden museli ještě tři kluky odmítnout. Po oba dva týdny jich tu máme sedmnáct, což je maximální možná kapacita při pěti vedoucích,“ pronesl Kratochvíl.

Z větší části tábor navštěvují kluci, kteří jich chodí na kroužek a letecko-modelářské prostředí dobře znají, ale přihlásilo se i několik úplných nováčků. „Pokud kluci chodí na kroužek, většinou pracují na svých rozpracovaných modelech. Dva z nich staví dvoumetrové větroně. Kluci, kteří nelétají s rádiem řízenými modely stavějí házedla podle plánku a ti méně zkušení nebo úplní nováčci stavějí z nakoupené stavebnice, kde je to předřezané,“ popsal vedoucí tábora.

Minimální věk táborníků odpovídá čtvrté třídě. „Kluci pracují s noži, lepidlem, pásovou bruskou, vrtačkou, sice pod dohledem, ale mladším dětem nechceme dávat nože do ruky,“ vysvětlil Kratochvíl.

Ten také potvrdil, že vedle rakovnických zájemců o modelování jezdí na tábor i jeden chlapec z Prahy a dokonce i ze zahraničí. „Náhodou jsem se dozvěděl, že jeden kluk trvale bydlí v zahraničí, sem jezdí na dovolenou, byl tu už několikrát a cíleně právě v tomto termínu,“ aby mohl k nám na tábor,“ popsal vedoucí tábora.

Kromě modelování je k dispozici i klubové letadlo se dvěma vysílači, které jsou spolu bezdrátově propojeny a kluci se s nimi učí létat. „Učitelské rádie je nadřazené a přepnutím jednopolohového vypínače předává řízení žákovi. Ten léta a ve chvíli, kdy je nějaká krizovka, řídí instruktor,“ přiblížil Kratochvíl. Když jsou dobré podmínky, tak si během jednoho dne s letadlem zalétají čtyři kluci.

Tábor je příměstský a koná se ve dvou párty stanech. Konec výuky je vždy v 16 hodin.