Přispěly do ní členky nově vzniklého Občanského sdružení Mšecko, fotografiemi starostka Libuše Bestajovská a textem Lenka Pulcová.

„Její autoři Vratislav a Renata Košťálovi oslovili vlastníky hradů, zámků a tvrzí, aby jim poskytli informace, proto jsme přispěly i my," popisovala Lenka Pulcová, předsedkyně sdružení a zároveň ředitelka Základní školy ve Mšeci.

Čtenáři se v knize dozví nejen o historii dávných sídel, ale také o přírodních a technických památkách. Zapůjčit si ji mohou v knihovně městyse nebo ve školní knihovně. Právě ve škole vzešel návrh na založení občanského sdružení. „Při základní škole pracuje už několik let historický kroužek, proto jsme založili občanské sdružení. Společně se školou pořádáme různé akce a zapojujeme se do projektů," vysvětlovala předsedkyně Lenka Pulcová.

Členové nového Občanského sdružení Mšecko se zabývají hlavně historií Mšece a okolí. Připravují například Mšecké zámecké slavnosti v červnu, při kterých zámkem provádějí mladí členové historického kroužku.