Jedná se o dvě ulice. Vedení města spojilo své síly se zdejším muzejním spolkem, jehož členové zapátrali v kronikách a starých mapách. Šlo totiž o to, najít pro dané lokality buď historicky autentický či alespoň odpovídající a výstižný název. Myslelo se také na zajímavé osobnosti města, které tu kdysi žily.

Pro ulici vedoucí z bývalé pily až po Domov Krajánek se podařilo vypátrat pět vhodných možností. Muzejní spolek v nich zohlednil bývalou i budovu chorobince a osobnost starosty Fassla. To pro ulici, jež vede k rekreačním zařízením, se podařilo vymyslet možnosti čtyři. Cesta k jesenickému kempu by se tak klidně mohla jmenovat i Loupežnická. V místě dodnes stojící kapličky se totiž říkávalo v Loupežnickém dolíku.

Pro vítěznou variantu mohou občané Jesenice hlasovat vyplněním a odevzdáním anketního lístku, který najdou v aktuálním vydání Jesenického občasníku. Pět vylosovaných šťastlivců získá jako dárek získá nástěnný kalendář.

Nová koalice vládne od úterka Středočeskému kraji. Hnutí ANO vypovědělo koaliční smlouvu STAN, ODS a Nezávislým Středočechům. Dohodlo se na spolupráci s ČSSD a podporuje je i KSČM. Na snímku tisková konference hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO).
Politici komentují novou vládu kraje různě