„Na ISŠ jsme v pátek dodali 38 štítů pro praktické lékaře. Dalších 25 štítů jsme sem přivezli v úterý pro všechny zubaře na Rakovnicku. Dále jsem předala 10 štítů porodnici Rakovník, některé ještě konkrétním lékařům dle seznamu, který jsem obdržela od dcery a jež nepokryl pan Průša, který s hromadnou výrobou začal,“ vyjmenovává starostka Čisté Blanka Čebišová.

ONLINE ke koronaviru najdete ZDE

Ta v pondělí ještě předávala 15 štítů pro Fakultní nemocnici Motol na dětskou JIPku, v úterý distribuovala rovněž 25 štítů do slánské nemocnice, kde bylo zřízeno speciální oddělení pro nakažené pacienty.

„Je toho opravdu hodně. V pondělí už jsme přešli na vylepšený systém tisknutí, takže místo čtyřiceti štítů jsme vytiskli hned osmdesát. Pan Průša totiž stále zdokonaluje program na tisk a tak na jedné tiskárně nyní dokážeme vytisknout až osm štítů za den,“ popisuje čistecká starostka.

V současné době již Čisteckým dochází materiál, kterého mají na zhruba 200 štítů. „Jsme moc rádi, že můžeme pomoci alespoň takovýmto způsobem a naši pomoc podle ohlasů oceňují i lékaři. Zároveň jsem moc vděčná všem dobrovolníkům, kteří nám pomáhají, dále panu Lokšovi, který nám poskytl materiál na čelní plexiskla a pokud by nám někdo poskytl další, byli bychom moc rádi. Filament na tisk čelenky a spodku máme, ale plexisklo nás nyní tíží nejvíc. Zájem je velký a chceme tisknout dál. Pokud se někdo, kdo by měl plexisklo, najde, ať se mi prosím případně ozve na telefon 724 379 879,“ vyzývá Blanka Čebišová. 

A jak potvrzuje ředitelka školy Marie Kruntová, která se spolupodílí na výrobě štítů, zájem o ně je opravdu velký. „Je pravda, že do školy nám volají opravdu hodně, takže jsem s paní starostkou v neustálém spojení a domlouváme se na součinnosti. Je vidět, že lidé mají zájem a nejsou dostatečně vybavení. Volají zubaři, praktičtí lékaři, domovy seniorů a volají i nemocnice. Materiál nám dochází, ale snažíme se ho shánět, kde se dá. Situace se vyvíjí ze dne na den, takže možnost stále existuje,“ dodává Marie Kruntová, ředitelka ZŠ a MŠ Čistá.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník