Zatím má pracovní komise tři členy. „Oslovil jsem historika Jana Černého, který učí na místním gymnáziu a ten mi přislíbil pomoc, schůzek se má účastnit i starosta města Karel Filip. Je možné, že nabídne pomoc i někdo z rakovnického muzea, jehož novostrašecká pobočka byla rovněž oslovena. Zapojit se ovšem může kterýkoliv zastupitel i kdokoliv, kdo se zajímá o veřejný prostor,“ vyzval zastupitel Jiří Verner, který by po vytvoření pracovní komise rád nastartoval diskuzi, co se sousoším bude dál a poté s výsledky seznámil i samotné zastupitelstvo.

Sousoší rudoarmějce se nyní nachází v depozitáři a již na minulých zasedání se navrhovalo několik míst na její umístění. Na Komenského náměstí se již vrátit nemůže, a to i kvůli chystané rekonstrukci. Jednou z variant je například prostranství před bývalým okresním domem.

Z Týdne hokeje na rakovnickém zimním stadionu.
Nejvíce peněz od města na provoz obdrží HC Rakovník

Cena vyhotovení se odhaduje na čtvrt milionu korun, záležet ale bude na vítězné cenové nabídce. Komunisté již přislíbili, že přispějí částkou 50 tisíc korun.

Socha rudoarmějce s malou dívkou, kterou vytvořil sochař Zdeněk Šimek, byla na Komenského náměstí umístěna v roce 1957. Terčem vandalů se stala několikrát - po okupaci v roce 1968, ale také v roce 2001, kdy ji někdo postříkal modrou barvou. V dubna loňského roku ji pak vandalové urazili kladivem hlavu, tu následně vložili do tašky a z místa odešli.