Neslavnější zpěvák populární hudby Karel Gott zemřel v úterý krátce před půlnocí ve vile na Bertramce v městské části Praha 5. Podle radnice zpěvákovi rozhodně nebylo lhostejné, co se v okolí jeho bydliště děje. „Oddanost a věrnost mnohonásobného Zlatého a Českého slavíka svému poslání vnímám jako velmi inspirující. Rada Městské části Praha 5 bude zvažovat vzdání pocty jeho celoživotnímu dílu pojmenováním ulice,”  sdělila starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková.

Že by v Rakovníku byla po celosvětově známém zpěvákovi pojmenována některá z ulic či jiné veřejné místo, se zatím neví. „Byl to jedinečný zpěvák, kterého je obrovská škoda. Ale vykonal, co vykonat měl a čas bohužel nikdo nezastaví. Pro mne jako muzikanta je pro mne naprostým fenoménem České republiky. Zda by po něm měla být pojmenována ulice, nedokážu nyní odpovědět,“ reagoval místostarosta Rakovníka a hudebník Jan Švácha.

„Neuvažovali jsme nad tím, ale do budoucna to nevylučujeme,“ řekl Karel Filip, starosta Nového Strašecí.

Lidé na Rakovnicku v drtivé většině zapalují svíčky doma. „Písně pana Karla Gotta jsem příliš nevyhledávala, některé nestárnoucí hity však znám. Nicméně pan Gott se mi líbil především svým vystupováním, kdy opravdu se snažil rozdávat radost. V televizních vystoupeních pak nezkazil žádnou srandu, vždy vystupoval gentlemansky. Chybí už teď. Vystavila jsem si jeho fotografii z alba a zapálila svíčku. Především myslím na jeho děti, jak to musí těžce nést,“ nechala se slyšet Alena Ševčíková.

„Nedávno jsem si pořídil album s výběrem jeho největších hitů. Když jsem se zprávu dozvěděl, tekly mi slzy z očí. Nicméně si myslím, že není vhodné pořádat veliké pietní akce. Karel Gott byl skromný člověk, nepřál by si to. Zapálil jsem doma svíčku a poslouchal ten jeho úžasný hlas,“ řekl Martin Hora.

„Nejvíce co může nyní udělat pro něho a především pro pozůstalé je mlčet a neřešit to. To, co se nyní objevilo na sociálních sítích, rozděluje společnost a budí hodně negativních emocí. Na Karla Gotta bychom měli vzpomínat v dobrém,“ reagoval hudebník Jan Švácha na komentáře na sociálních sítích týkajících se podpisu Karla Gotta pod takzvanou antichartu.