Těch se na Rakovnicku koná hned několik. Většina z nich je už ale plně obsazena. Míst je jen už pár a výběr také už není tak veliký, jako tomu bylo například ještě v březnu. Například Dům dětí a mládeže Rakovník pořádá dva pobytové a osm příměstských táborů. „Pobytové tábory jsou plně obsazeny. Z příměstských je volno ještě už jen u jednoho,“ uvedla pro Rakovnický deník ředitelka Domu dětí a mládeže Rakovník Monika Bechnerová.

,Pobytové zájezdy pořádají na začátku července. Jeden míří k Máchovu jezeru a druhý do Tříman k řece Berounce. Příměstské tábory jsou tematické. „Pořádáme Keramické týdny, Šmoulý tábor a tábory Léto rakovnických dětí,“ vysvětlila Monika Bechnerová. Ovšem takřka všechny jsou už plně obsazeny. Volno je už jen u jednoho termínu Léta rakovnických dětí. „Keramické týdny a Šmoulý tábor byl naplněn hned, jak jsme uveřejnili přihlášky. To bylo 6. února,“ řekla Monika Bechnerová.

Program pro děti si na léto připravila také Andrea Nytrová Parobková z Centra pro děti, mládež a dospělé DRAK. Ta si na léto připravila celkem devět tematických příměstských táborů. Mezi nimi jsou například Majncraft, Po Indiánské stezce, nebo Vodník Česílko a vodník Kebule. A některé z nich jsou již plně obsazeny, u jiných zbývá ještě pár míst. „První plně obsazený týden byl přelomový červenec a srpen. Pak je zájem o zájezd do zooparku nebo do trampolínového centra,“ vysvětlila předsedkyně Centra pro děti, mládež a dospělé DRAK Andrea Nytrová Parobková. Pár míst zbývá ještě v termínech ke konci srpna. „Nově nabízíme také prázdninové výlety do Zbirohu, tak čekáme do konce května na obsazenost,“ řekla Andrea Nytrová Parobková

Příměstské tábory pro děti nabízejí také některé kroužky. Například rakovničtí letečtí modeláři se připravili hned dva termíny. „Termín letošního příměstského modelářského tábora bude probíhat ve dvou týdnech a to od 13. do 17. srpna a druhý od 20. do 24. Srpna,“ stojí na oficiálním webu modelářů.

Cena týdenních příměstských táborů se na Rakovnicku pohybuje od 800 korun do 1 500 korun za týden. V ceně je většinou zahrnuta strava, doprava a vstupné.