Vystoupení si jako půlnoční překvapení pro své kolegy a přátele přichystali dobrovolní hasiči, samí muži, z Krakova a Krakovce. Ano, samí muži. A předvedli strhující výkon. V odvážných kostýmech: část z nich si oblékla dámské plavky. Diváci ocenili zejména ladné prvky, synchronizovaný pohyb, dokonalou práci nohou a hlavně výraz a zaujetí, se kterým originálním způsobem ztvárnili dílo Bedřicha Smetany Vltava.

„Bylo to krásné. V sále nás podpořilo sto padesát lidí. Na sále se vytvořila nejlepší atmosféra během posledních let i za přispění kapely MK Band. Naše půlnoční překvapení se pak stalo vyvrcholením plesu i vyvrcholením naší přípravy," shrnul za všechny zúčastněné Pavel Beneš z Krakova. Ten „plaval" v pánských pruhovaných plavkách. Plavce na vystoupení také nebylo nutné příliš přemlouvat. Do nácviku se pustili s velkou vervou a bylo i několik náhradníků. Po loňském odvážném předtančení s pánvičkami bylo pro ně vystoupení v plavkách zřejmě hračkou.

S akvabelami jako půlnočním překvapením přišel Pavel Beneš po inspiraci na internetu. Ale samotné vystoupení pak společnými silami dopracovali a zejména po choreografické stránce přivedli k úplné dokonalosti. Použili originální pomůcku, přepravní vozíky na čtyřech kolečkách. Právě cvičení, tedy plavání s nimi, bylo největším oříškem nácviku. Posun na nich kladl vysoké nároky na fyzickou sílu.
Úchvatné vystoupení tedy mělo premiéru na hasičském plese v Malinové. Nebylo to ale vystoupení poslední. Pánové s ním vyjedou 20. února na ples dobrovolných hasičů v Domoušicích.

Hasičský ples v Malinové pořádají už několik let dohromady tři hasičské dobrovolné sbory, Malinová, Krakov a Krakovec. Důvod byl jednoduchý. V obcích nejsou na pořádání plesu ideální prostory. Nejlepší je kulturní dům v Malinové.
„Hasičský ples už má letos čtyřicátý ročník. Zkraje se plesy pořádaly u nás v Krakově, tuším, že s Krakoveckými. Měli jsme tam menší sál, ale o budovu jsme přišli a od té doby se plesy konají v Malinové," popisoval Pavel Beneš.

Jako na každém správném plese nechyběla tombola. Na šťastlivce čekal například wellness pobyt nebo živé sele, či poukázky na služby. Do tomboly přispívají firmy a podnikatelé v okolí nebo členové sborů. Některé ceny nakupují sami pořadatelé.
Letos poprvé pořadatelé zajistili dopravu. Objednali mikrobus, který svezl a odvezl účastníky plesu z okolí.⋌