Podle vedení rakovnické radnice se jedná o záležitost, která se města nedotýká. „Z mého pohledu se jedná o velmi jednoduchou záležitost. Jedná se o spor mezi panem Knorem a Lokomotivou Rakovník jako dvěma soukromoprávními subjekty. Nevidím tak důvod, proč by do toho tedy město mělo jakoukoliv formou zasahovat, a navíc k tomu ani nemá oprávnění," reagoval na dotaz Rakovnického deníku, týkající se jednoho z bodů pondělního zasedání zastupitelů, starosta města Pavel Jenšovský (ČSSD).

Milan Knor navíc v dopise vznesl požadavek, aby zastupitelé rozhodli o odkoupení Sauny a zůstala zde zachována ubytovna. „Město o objekt nemá vůbec žádný zájem," řekl Pavel Jenšovský.

Jak už jsme vás před před několika týdny v Rakovnickém deníku informovali, během srpna došlo ke zvolení nového vedení Lokomotivy Rakovník. O zvelebení areálu u Rakovnického potoka se ale mluvilo již delší dobu.

„S dosavadním provozovatelem panem Milanem Knorem rostla nespokojenost, tedy s tím, jak objekt užívá. Podle našeho názoru došlo opakovaně i k porušení smlouvy, k ubytování v nevyhovujících podmínkách, proto jsme se rozhodli jít svojí cestou, která by měla přinést oživení sportovního areálu," řekl předseda TJ Lokomotiva Rakovník Miroslav Koloc. Ten se stal předsedou Lokomotivy Rakovník poté, co funkci předsedy Lokomotivy složil Marcel Burdych a v srpnu bylo na mimořádné valné hromadě zvoleno nové vedení.

Podle předsedy Miroslava Koloce bude výpověď současnému provozovateli odeslána v průběhu září, následovat bude tříměsíční výpovědní lhůta.

„Trváme na svém rozhodnutí, tedy svěřit objekt Sauna jinému provozovateli," komentoval postoj Lokomotivy Miroslav Koloc s tím, že právě Lokomotiva si od nového provozovatele, kterým by měl být Pavel Klátil, slibuje navrácení důstojného prostředí. Měla by zde fungovat restaurace, ubytovna, a také zde budou mít i nadále zázemí volejbalisté.

„Zázemí pro volejbalisty včetně kurtů pak chceme vylepšit a také postupně modernizovat. Chceme, aby zařízení sloužilo veřejnosti, jako tomu bylo dříve, aby zde dobře fungovalo ubytování i restaurace," nechal se slyšet Miroslav Koloc. Tělovýchovná jednota sice obdržela od Milana Knora nabídku na odkup, ovšem nesouhlasila s ní. „A to právě kvůli zmiňovaným důvodům," podotkl Miroslav Koloc. Zastupitelé se sejdou v pondělí 19. září tradičně od 17 hodin v Domě osvěty.