Minulý týden padla vládní koalice. Opozici se podařilo získat potřebných 101 hlasů pro vyjádření nedůvěry vládě. Rozhodující hlasy opozici udělily nakonec bývalé členky Strany zelených Olga Zubová a Věra Jakubková. Proti kabinetu Mirka Topolánka nakonec hlasovali i „rebelové“ Jan Schwippel a rakovnický Vlastimil Tlustý. Pro odchod z řad ODS se vyslovil i poslanecký klub.

Všemi médii ihned prosvištěla zpráva, že pokud místní sdružení ODS nevyloučí Vlastimila Tlustého a Jana Schwippela, bude následně zrušeno.
Podle slov předsedkyně oblastního sdružení ODS Jiřiny Fišerové to není ani možné. Ta následně uvedla, že to byl jakýsi výkřik pro média.
Co bude dále s „rebelujícím“ Vlastimilem Tlustým?

Někteří považují jeho krok za správný a tleskají, druzí jej naopak odsuzují. Nyní ale bude opět záležet na místním sdružení ODS, konkrétně na sněmu, zda Vlastimila Tlustého svými hlasy podrží, či nikoliv.

„Ve čtvrtek 9. dubna bude zasedat místní sněm, kde se rozhodne o dalším osudu pana Tlustého,“ informovala Jiřina Fišerová. Ještě předtím by ale měla zasedat rada místního sdružení, kde by se dle našich informací měla sejít celá členská základna.

Již na podzim minulého roku podrželo místní sdružení Vlastimila Tlustého v kauze Morava. V tehdejším usnesení bylo, aby v poslanecké sněmovně prosazoval volební program ODS v rámci možností, které umožňuje koaliční dohoda. V případě hlasování o důvěře vládě Mirka Topolánka jej žádá o podporu stávající koaliční vlády.