V sobotu v podvečer přijali policisté ze služebny v Novém Strašecí oznámení, že v obci Mšecké Žehrovice mají sousedé důvodnou obavu o život osmdesátileté paní, která žije v sousedním domku, kde žije i přes svůj věk osamoceně.
Podle oznámení paní nijak nereagovala na volání ani ťukání na okno, tak jak vždy, ale zcela jistě je doma.
Na místo se tedy vydala hlídka novostrašeckých policistů, hlídka Městské policie Nové Strašecí a výjezdová skupina hasičů z Nového Strašecí.
Při příjezdu na místo hlídka podle udaných skutečností pojala podezření, že žena by se opravdu mohla nalézat v bezprostředním ohrožení života a protože nikdo neměl klíče od domu, ani nedokázal vniknout do domu jinou cestou, bylo přistoupeno k násilnému otevření bytu v souladu se zákonem o Policii ČR, které na místě provedli hasiči.
V domě byla opravdu nalezena žena, která zde byla zkroucená na židli a nedokázala se sama postavit. Proto byla na místo přivolána rychlá záchranná služba, která ženu převezla do nemocnice v Rakovníku.
Poté byl byt zabezpečen proti vniknutí nepovolaných osob.
Tento příběh má naštěstí dobrý konec. Ženu se podařilo díky pozornosti a všímavosti jejího okolí zachránit a jedna rodina tak prožije další šťastné Vánoce.