Požár začal v úterý v noci stravovat interiér oblíbeného obchodu s dárkovým zbožím v centru města Rakovníka.
„Na to, že se v obchodě na Husově náměstí děje něco nepatřičného nás upozornil alarm. Požádali jsme o pomoc strážníky městské policie,“ uvedl mluvčí rakovnické policie René Černý.
Strážníci Richard Strnad a Martin Novák spatřili uvnitř krámku plameny a vytáhli tedy ze služebního vozu hasičský přístroj. „ Rozbili výplň dveří a chtěli začít hasit. Pro hustý a dusivý dým, který se začal okamžitě valit ven se jim to nepodařilo. Ihned také na požár upozornili hasiče,“ řekl k případu velitel městských strážníků Pavel Škvára.
Profesionálním hasičům z Rakovníka a dobrovolným hasičům z Kněževsi se oheň podařilo lokalizovat během pětačtyřiceti minut. Z bytu, který je nad prodejnou musela být hasiči z bezpečnostních důvodů evakuována vietnamská rodina, která zde bydlí. „Po uhašení požáru museli kolegové samozřejmě také odvětrávat zadýmené prostory za pomoci přetlakových ventilátorů,“ doplnila mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.
Škoda byla předběžně vyčíslena na jeden milión korun. Stejná částka se podařila díky včasnému zásahu policie, strážníků a hasičů uchránit. Poškozenou je firma Invera Methal s. r. o.
„Příčinou požáru byla technická závada na elektroinstalaci elektrické pokladny,“ uzavřel policista René Černý.