Zostra začalo zasedání rakovnických zastupitelů. Zdeněk Renc (VV) požadoval a nakonec i s podporou koaličních členů prosadil zařazení bodu výzvy podnikatelů z Husova náměstí, a to kvůli jejich údajné diskriminaci ze strany rakovnické radnice zvýšením parkovného v centru města. Miloslav Kubínek (KSČM) požadoval dočasné zrušení poplatků za vjezd na náměstí. S tím neuspěl.

Právě zdražení parkovného na náměstí má podle rakovnických podnikatelů vliv na úbytek zákazníků v jejich obchodech. Podnikatelé tak pomocí výzvy, která čítá sto padesát podpisů zaměstnanců a sedmdesát pět podpisů majitelů obchodů a kterou předal opoziční zastupitel Zdeněk Renc během zasedání starostovi Nejdlovi, chtějí upozornit na to, že zatímco supermarkety a hypermarkety mají parkoviště zdarma, náměstí je zpoplatněné a to draze.

„Z Rakovníka se stane mrtvé město. Sám to mohu posoudit, jelikož na náměstí mám obchod. Těch zákazníků kvůli Tescu ubylo. Měli byste se tím náležitě zabývat, pokud chcete mít mrtvé město, tak to hoďte klidně za hlavu,“ adresoval starostovi Zdeněk Renc a dodal: „A pokud nevíte, tak máte mezi podnikateli novou přezdívku jste hrobařem rakovnického náměstí.”

Proti tomuto tvrzení se však starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl (ODS) ohradil. Podle něj je složité vyhovět všem.

„Alespoň se částečně snížila frekvence aut na náměstí. Co mám zprávy, tak podnikatelé by tak nejraději, aby před jejich obchody nestály žádné automobily. Je to věc podnikatelů, jak se k tomu postaví. Tím, že je to regulované, že mají lidé kde zaparkovat, i to je vesměs také určitá podpora. Je to ale věc názoru, tento je můj,“ řekl Zdeněk Nejdl.