Rakovničtí se totiž obávají, že do města budou přijíždět další kamiony dodávající zboží, přitom dopravní infrastruktura je v Rakovníku nevyřešená.

„V dopravní špičce je to tu hrozné. Drnčí nám hrnečky i v pátém patře kvůli projíždějícím kamionům. Obchvat se tu slibuje roky, ale že někdy bude, tomu nevěřím. Každopádně bych jej uvítala," řekla Rakovnickému deníku paní Věra, bydlící v jednom z panelových domů v Pražské ulici.

Zda obchvat město Rakovník vůbec někdy bude mít, je spíše otázkou rozhodnutí vedení Středočeského kraje. Ovšem město Rakovník na odpověď ze Středočeského kraje týkající se problematiky financování stavby čeká už tři roky. A vzhledem k podzimním volbám a novému vedení ještě bude muset počkat. V žádosti město Rakovník tehdy napsalo, že by financování měl zajistit Středočeský kraj, jelikož se bude jednat o jeho silnice. Město již investovalo a investuje do výkupu pozemků.

„Město Rakovník v současné době vylučuje převod pozemků z vlastnictví státu na jiné osoby, zasmluvňuje budoucí výkup pozemků potřebných pro plánovaný obchvat, směňuje pozemky a popřípadě je vykupuje. V červnu letošního roku bylo na úseku B3 obchvatu (úsek vedoucí v severní části města, pozn. red.) vydáno územní rozhodnutí, proti kterému se někteří účastníci řízení odvolali a město odeslalo veškerý spisový materiál v polovině srpna na Krajský úřad Středočeského kraje. Odpověď zatím nemáme," řekla Alida Štulajterová, mluvčí rakovnické radnice.

Zatímco v Rakovníku je situace nejistá, na obchvat se již pomalu mohou těšit obyvatelé obce Řevničov na Rakovnicku a také obce Lubenec na Lounsku. Obce leží na velmi frekventované rychlostní silnici R6. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ve druhé polovině letošního září vypsalo tendry na jejich výstavbu. Kromě toho ŘSD vypsalo tendr na vybudování nového úseku dálnice D6 mezi Novým Strašecím, kde dálnice nyní končí, až k obci Řevničov. Podle ministerstva dopravy by výstavba zmíněných obchvatů a také část dálnice měla začít v průběhu příštího roku. Novinářům to na setkání řekl ministr dopravy Dan Ťok.