Speciální vyjednávací komise vytvořená z rakovnických zastupitelů se dohodla se zásadním realitním hráčem. Lubomír Lippert je ochoten pozemky potřebné pro tranzit s radnicí směnit.

Hlavním faktorem pro možnost jeho výstavby a eventuální získání dotace z operačních programů Evropské unie je vyřešená pozemková situace. I proto vznikla speciální komise složená z rakovnických zastupitelů napříč politickým spektrem, která měla jediný úkol: dohodnout se s Lubomírem Lippertem, kterému patří většina pozemků, jež radnice bude potřebovat pro vedení trasy tranzitu.

„K dohodě došlo, upřednostnili jsme směny před koupí, která by odčerpala z městského rozpočtu mnohamilionové částky,“ řekl k tomu člen vyjednávacího týmu Marcel Chládek, jeho kolegy byli Michal Volf a Eduard Filip za koalici. Přislíbena je i garance dvou nejsilnějších stran ODS a ČSSD, že tato dohoda projde zastupitelstvem. Cena dokončení obchvatu se dnes odhaduje na 650 milionů korun. Pokud vše půjde, na části mezi Lišanskou a Luženskou ulicí by se mohlo poprvé kopnout v roce 2009; ke kompletnímu dokončení by mohlo dojít už v roce 2014.