„V této části obce se bude budovat v letošním roce kanalizace, svod povrchových vod, vodovod a elektro přípojky,“ uvedl pro Rakovnický deník starosta obce, Václav Kejla. Obec tu dále plánuje výstavbu veřejného osvětlení, chodníků, komunikací a parkovacích míst. Celou potřebnou částku ve výši patnáct milionů korun by měla obec získat z plánovaného prodeje pozemků. Zástupci obce chtějí tímto krokem podpořit další výstavbu a rozvoj obce.

Další plánovanou akcí v letošním rozpočtu obce je rekonstrukce školní tělocvičny. „Obec žádala dotaci na rekonstrukci parketové podlahy. Bohužel jsme v loňském roce dotaci nedostali, tak jsme zažádali znovu v letošním roce,“ upřesnil Kejla. Celková cena na rekonstrukci tělocvičny je vyčíslena na 750 tisíc a obec v rozpočtu na letošní rok počítá s dotací ve výši 550 tisíc korun. Ke konci minulého roku byla v luženské základní škole otevřena nově zrekonstruovaná třída, kde mají svoje zázemí prvňáci. Její rekonstrukce vyšla obecní rozpočet na 800 tisíc korun.

Z letošního rozpočtu obce bude dále financován nákup strojů na údržbu veřejné zeleně a to ve výši 3 300 000 korun. Rozpočet počítá také s výdaji na pečovatelský dům v obci a to konkrétně s částkou 400 tisíc korun. Za částku 1 100 000 bude Sboru dobrovolných hasičů v Lužné zakoupena dodávka a tím se rozšíří jejich vozový park.

Ilustrační foto.
Výkupy pozemků pro velké silniční stavby jižně od Prahy a u Kralup zaplatí stát
Rakovnické volejbalistky porazily ve finálové skupině krajského přeboru I. třídy Benátky nad Jizerou 3:0 a 3:1.
Volejbalistky zničily lídra!