Na start se v pondělí o Silvestru postavilo letos celkem 48 účastníků, kteří měli za úkol v dobovém oblečení s kufrem v ruce třikrát oběhnout náměstí.

Běh, při kterém si lidé užijí spoustu legrace, přilákal tradičně malé i velké.

Jak potvrdila jedna z pořadatelek z DDM v Novém Strašecí Jitka Samšuková, k nejmladším účastníkům patřili tentokrát jeden a půl roční Anička a pětiletý Samuel. Nejstarším účastníkem závodu byl Rudolf Bintr.

Jelikož se všichni před soutěží musí zvážit na decimálce, každoročním váhovým šampionem je Pavel Nový, který svůj titul obhájil i tentokrát. „Za nejhezčí kostým bylo letos vyhlášeno dobové oblečení manželů Maškových z Ostrova nad Ohří. Z nejvzdálenějšího místa k nám dorazili Roháčovi z Duchcova a nejpočetnější rodinou byli Svobodovi z Račic,“ řekla pořadatelka.

Vítězem klání a putovní kufr tak na celý rok 2019 získal Václav Frolík, který ho převzal od loňského vítěze Bohumila Knoblocha.

1. ledna bude na náměstí novoroční ohňostroj od 18 hodin. Další prima zábavu chystají Novostrašečtí už v neděli 6. ledna. Kdy se bude od 14 hodin konat soutěž Hod vánočním stromkem. Akci moderuje Honza Lukavský z Radia Relax.