V jednom okamžiku se do soutěží zapojilo i více než šedesát dětí. „Smyslem akce bylo nejen děti motivovat k pohybu a týmové spolupráci, nýbrž také podpořit jejich finanční gramotnost. Děti se formou hry učily spořit Krejcárky, aby si po absolvování vícero různě náročných disciplín a soutěží mohly vybrat i hodnotnější odměny a ne každý Krejcárek hned směnit za lecjakou drobnost,“ říká organizátorka akce Jarmila Štolcová.

Organizátoři připravili dětem pestrý program a krásné ceny, které věnovali různí sponzoři. Občerstvení a bohatý doprovodný program připravil místní hasičský sbor a jezdecký klub Spongilit. Děti se tak mohly svézt hasičským vozem anebo využít svezení na koních. Byla zde i možnost barvení vlasů od místní kadeřnice Šárky, které děti opravdu využily
Děti si zde mohly ověřit své fyzické a vědomostní dovednosti na různých soutěžních úkolech, které si pro ně připravili pořadatelé. Návštěvníci odcházeli až ke konci akce s tím, že se jim moc líbila. Také počasí se povedlo a přálo 1. ročníku „Hředelského džbánku“, na který se můžete příští rok přijít podívat i vy.

Akci pořádala Jarmila Štolcová, která založila místní Jezdecký klub „Spongilit“ z.s. Ten se věnuje výcviků jezdců a to hlavně dětí, kteří tento klub většinou navštěvují. Klub pořádá každoroční letní tábory pro děti, kde se děti naučí vše okolo koní a zdokonalí se v jízdě na koni pod vedením zkušených trenérů. Dále pak se aktivně věnují různým disciplínám od drezury, parkuru až po Pony games.

Petra Sommerová