"Nabídka prohlídky vlaku a depa přišla od strojvedoucího pana Fronka, který má u nás chlapečka, jinak bychom se tam asi jen tak nedostali. V čisteckém nádraží jsme nastoupili do vlaku a nevystoupili z něj ani v Rakovníku a čekali jsme, až vystoupí ostatní a pan Fronk s námi zajel do depa. Zde dětem popsal, jak vlaky vypadají, jak se jmenují, byly tam i některé rozbité. Strojvedoucí vysvětlil, že motor je uvnitř a mašinka je rozpůlená, protože se opravuje. To děti velmi nadchlo," popsala učitelka Zuzana Machová.

Poté vlak s dětmi otočili několikrát na točně, aby malé ratolesti poznaly, jak se vlak otáčí. Následně s nimi zajel na konec trati do depa, kde děti mohly zjistit, že zde koleje skutečně končí. Prohlédly si zvířátka na Bulovně a zjistily, kde má vlak motor a další části.

Mikuláš v rakovnickém domově seniorů.
OBRAZEM: Mikuláš z obchodní akademie naděloval radost seniorům

Následně se s vlakem všichni vrátili zpět na točnu, podívali se, kde vlak tankuje a kde se nachází garáže. "Bylo to nádherné, a nejen pro děti, ale i pro mě osobně. Do takových míst se normálně nedostanete. Následně jsme se vydali zpět, když nám strojvedoucí zastavil na mostě, kde jsme se z viaduktu dívali, jak projíždějí auta pod námi. Byl to moc pěkný výlet a panu Fronkovi moc děkujeme za krásný program a drobné dárky pro naše děti," uzavřela učitelka.