Zdroj: Deník/Josef Rod

U vrby to byla mrtvá nevěsta, u kostela malý hřbitov, u opravny čekal na účastníky zombie s motorovou pilou, se kterým se ratolesti, když prokázaly dostatek odvahy, mohly vyfotit a poté dostaly malou odměnu.

U studny stály strašidelné dýně, a když jim děti řekly nějakou básničku, dostaly keramického ducha. Poté museli kluci i holky projít strašidelnou uličkou, dále se mohli vyfotit u foto koutku a místní cukrárny zavítali i do přístřešku strážce duší.

Sportovní klub policie Rakovník uspořádal na městském stadionu v rámci Měsíce náborů fotbalový trénink pro děti z mateřinky Klicperova.
OBRAZEM: Děti z mateřské školy si vyzkoušely sportovní trénink

Když se setmělo, byl odpálen ohňostroj za dohledu místních dobrovolných hasičů. Jak uvedla organizátorka akce Jana Rohlová, letos se jedná o úvodní ročník. "Vloni byla nakonec zrušena z důvodu epidemiologické situace. Vzhledem k tomu, že se v obci se moc akcí nekoná, chtěla jsme potěšit děti něčím hezkým. Do akce se zapojila celá rodina, rodinní příslušníci stáli na stanovištích. Stezka se bude nadále konat každý rok, pokud situace dovolí. Letos máme ještě v plánu Mikuláše se zpíváním koled a přihlášené děti dostanou zážitkový adventní kalendář. Pokud vše vyjde budeme mít ještě vánoční koncert pod širým nebem," dodala organizátorka akce a majitelka curkárny Mlsná chvilka Jana Rohlová.