Na parketě se tančil valčík, polka nebo cha-cha a jiné latinskoamerické tance. Tanečním párům porota hodnotila nejenom zvládnutí tanečních kroků, ale i držení těla, výraz v obličeji a především jejich souhru na parketě. V rakovnickém kulturním centru tančili děti, junioři i dospělí.

„Kromě postupových soutěží tady máme také kategorii, která se jmenuje tanec pro všechny. Je určena pro páry, které se věnují tanci jen na hobby úrovni,“ řekl Pavel Kojetín, vedoucí taneční soutěže Nezbedný bakalář 2018. A dodal, že v ostatních kategoriích mohou tančit pouze páry, které jsou registrované u Českého svazu tanečního sportu.

Mezi nejmladšími tanečníky se do finále protancovali také Karel Rychlý se svojí partnerkou Lucií Severovou. „Tancujeme spolu půl roku. A nejvíc nás baví waltz,“ řekli mladí tanečníci.

Letos se v Rakovníku konal již osmatřicátý ročník taneční postupové soutěže. „Soutěž je jedna z nejstarších ve Středočeském kraji. A je to soutěž samozřejmě otevřena pro páry z celé České republiky i ze zahraničí. Již po několikáté se Nezbedný bakalář pořádá na počest zemřelému Václavovi Černému, trenérovi rakovnických tanečníků.