Jako jedno z patnácti měst v republice hostil Rakovník pětidenní cyklo kemp Děti na kolech pro zájemce od 5 do 15 let v areálu rakovnické sokolovny. Nabízel výuku a zdokonalení jízdy na kole, překonávání překážek, zásady bezpečnosti i další množství doprovodného programu včetně lezecké stěny, cyklovýletu na Křivoklát a závěrečných závodů v jízdě obratnosti.

„Příměstský tábor se moc povedl, měli jsme sedmnáct dětí různé úrovně jízdy na kole a musíme všechny pochválit. Přálo nám i počasí a mohli jsme realizovat celý program včetně výletů, děti byly moc spokojené,“ okomentovala cyklo kemp jedna z instruktorek Anička.

Tradičně velký zájem je i o příměstský tábor ve Hředlích u Rakovníka ve společnosti koní. Krásná příroda, denní kontakt se zvířaty, množství dalšího programu a zábavy včetně kreativního tvoření s rakovnickou Agátko, to všechno nabídl i druhý srpnový turnus.

Příměstský letní jezdecký tábor JK Spongilit Hředle.
OBRAZEM: Netradiční příměstský tábor. Šikovnější děti si na koni zajely i parkur

„Děti sem rády jezdí i se znovu vracejí a právě v dnešní době jsou pro ně přitažlivé aktivity u koní, možnost se o ně starat, vyzkoušet si i zdokonalit se v jízdě na koni, spousta zábavy a legrace, a to všechno v krásné přírodě. Pro tyhle prázdninové zážitky si k nám jezdí a my je tu máme rádi,“ uvedla pro Rakovnický deník organizátorka tábora z hředelského JK Spongilit Jarmila Štolcová.

Děti z celé republiky včetně těch domácích se také sjely na Městský stadion v Rakovníku a do přilehlého areálu CAFEX na kemp pozemního hokeje, který tu každoročně pro šest desítek účastníků pořádá Český svaz pozemního hokeje. I tady sportovní náplň doplnily další aktivity různých her, zábavy i návštěvy rakovnického bazénu.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.