V areálu Dukly II, který se nachází na severozápadním okraji města blízko stávajících kasáren, kostelíka sv. Jiljí a u hlavní silnice na Kněževes, dříve sídlil tankový prapor. Je zde několik zchátralých objektů, které se staly inspirací pro hledání principů nové zástavby.

Chodníky na nábřeží Dr. Beneše v Rakovníku.
SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: O veřejném prostranství rozhodne veřejnost i odborníci

Devět studentů Jaroslava Dadi a Ladislava Tichého, kteří jsou dnes již plnohodnotnými architekty, po pečlivé analýze zpracovalo jednotlivé varianty územních studií, které ve většině preferovaly obytnou zástavbu s doplněním občanské vybavenosti. V návrzích se tak objevil například skatepark, odpočinkové místo s alejemi, vodními prvky, dětská hřiště a další atributy občanské vybavenosti, které doplňovaly zástavbu obytných domů.

„Jsem moc ráda, že jsme byli osloveni k této - ne tolik tradiční výstavě. V prostoru bývalých kasáren jsem zatím nikdy nebyla, ale nápady, které zde vidím, jsou opravdu velmi krásné. Je zde pěkně vidět především ta vizualizace, která mě opravdu fascinuje,“ neskrývala nadšení ředitelka Městské knihovny Rakovník Milena Křikavová.