Závodníci se nejprve zapisovali do závodu a vyzkoušeli si také cvičné jízdy, při kterých už většina z nich nezůstala suchá. To ovšem při sobotním tropickém počasí vůbec nikomu nevadilo. Hodinu po zahájení Tyršovy lávky se na start postavili soutěžící nejmladší kategorie. Bylo jich celkem šest a pouze dvěma se podařilo překonat lávku přes koupaliště. První místo už po třetí obhájil Filip Kolář. „Příští rok musíme Filipovi připravit něco náročnějšího,“ řekl s úsměvem moderátor Tyršovy lávky.

Během pauzy předvedli svůj zásah dobrovolní hasiči z Krupé, kteří uhasili plameny na ohništi. Výkony závodníků sledovali lidé z břehů koupaliště, ale i přímo z vody. „Moc se nám tu líbí. Děti se ráchají ve vodě a my máme pěknou podívanou. Jsou to odvážlivci. Já sama bych si netroufla,“ řekla maminka z Rakovníka Pavla. Po nejmladší kategorii přišli na řadu dospělí a po nich závod trakařů a koleček. „Jsme přihlášené s kamarádkou na jízdu trakařem, tak uvidíme, jestli se vykoupeme. Řekla bych, že jo,“ řekla s úsměvem jedna ze závodnic.

Na ty nejlepší čekali poháry, medaile a věcné ceny a především radost z úspěchu když se většina závodníků nedobrovolně koupala, přesto si všichni si třetí ročník Tyršovy lávky užili.O nejmenší děti se na koupališti starala Andrea Nytrová Parobková, která pro ně ve stánku nachystala nejrůznější aktivity. Ti co se nezúčastnili soutěže, hledali na koupališti ukrytý sud piva.