Naposledy obec vedla v minulém volebním období Denisa Závorová. Po soustavných stížnostech jednoho z občanů, který na úřad poslal nespočet kontrol, se mladá žena nakonec své funkce vzdala.

Jak se podařilo zjistit, konfliktním občanem byl údajně šedesátník Zdeněk, který strávil většinu života v kriminále a otrávil život mladé starostce natolik, že dál už vést obec nechtěla. Nakonec se sám ze vsi odstěhoval.

Tristní je, že v říjnových volbách roku 2018 Děkovští, patrně i kvůli tomu, nesestavili kandidátku. Do pětice jim na jediném listu kandidátů chyběl jeden člověk. Takže se nevolilo.

Díky pověřené úřednici Aleně Gaňové, která v Děkově zasedala od října loňského roku každé pondělí, se podařilo uskutečnit před časem setkání s občany. Ti nakonec vsadili na selský rozum a sestavili hned tři kandidátky, aby mohli vzít obec do svých rukou. Do dodatečných voleb šli: Nezávislí pro Děkov, uskupení Pro Děkov a ODS. 

Neděle

Náhradní volby v Děkově jsou minulostí. Je dobojováno. Po sobotním sečtení hlasů je stav následující. Nejvíce mandátů získali Nezávislí pro Děkov, kde se s nejvyšším počtem hlasů 88 umístil bývalý místostarosta Petr Spišák, druhým v pořadí je Miloš Trávníček, třetí Marie Ryvolová a čtvrtá skončila Jitka Drexlerová. Pátý mandát získala jediná z kandidátky ODS Petra Kališová, které dali Děkovští 31 hlasů. Uskupení Pro Děkov je bez mandátu.

Jak řekla Rakovnickému deníku Petra Kališová už ve volební místnosti, kandidovala proto, aby své obci pomohla a mohli společně něco začít budovat. "Je toho hodně, co bychom chtěli dělat, ale obávám se, že termíny na dotace běží tak rychle, že letos o některé už nestačíme požádat. Je škoda, že nám řada příležitostí uteče, ale to už se změnit nedá. Hlavně, abychom se dobře připravili na další období," řekla nově zvolená zastupitelka.

Kdo bude v Děkově starostou, rozhodne ustavující zastupitelstvo, které by se mělo sejít co nevidět, pokud někdo nenapadne výsledek voleb.